Duma i uprzedzenie

Jestem dumny z Polski. Mówię poważnie. Cieszę się, że jestem obywatelem kraju, na który ktoś z zewnątrz powie: nietolerancyjny. Niech tak będzie, niech tak mówią. Ja uważam inaczej.  Jesteśmy chyba ostatnim bastionem w Europie, który akceptuje normalność. Jestem dumny,że Polacy w tak błachej sprawie jak śmieszny konkurs eurowizyjny –  nie głosowali na istotę z brodą, długimi pazurami i makijażem, którego nie powstydziłaby się nawet Cher. Ostatnimi dniami polskie portale społecznościowe (i nie tylko) żyły występami eurowizyjnymi. Niestety nie za sprawą wysokiego poziomu tej imprezy, a kontrowersjami jakie wzbudzały występy artystów. I tak o ile polscy przedstawiciele – Donatan i Cleo zaproponowali nam według wielu ludzi „ociekającą seksem zaściankowość, gdzie nie dotarły pralki”, tak przedstawiciel/ka/przedstawicielstwo ? Jak to nazwać ? Ta istota z Austrii pobiła wszystkich, wszystko i mało tego – zwyciężył/a/o.

Nazwiecie mnie nietolerancyjnym polaczkiem. Dziękuję, jestem. Ale to nie tylko ja, ale cała rzesza ludzi, których napawa obrzydzenie na widok ciała kobiety z … brodą Leonidasa z  „300”. Nasuwa się pytanie: Czy jury głosując na Conchitę Wurst nie chciało przypadkiem przeforsować ofensywy genderowej w Europie ? Tylko ja chciałbym zapytać: o czym w ogóle dyskutujemy ? Po co to wszystko ? Ktoś napisał, że jeszcze niedawno kobiety z brodą oglądano w cyrku. Tak było.  Może gdyby Jan Sobieski wiedział za jaką Austrię jego rycerze krew oddali, nigdy nie przyszedłby im z odsieczą ?

Mówimy o zachodzie jako niedoścignionym ideale i pozwalamy, żeby ludzie pokroju pani z brodą oskarżali nas o nietolerancję. Dlaczego się na to godzimy ? Dlaczego dajemy sobie wmówić co jest normalne a co nie ? Z tym pieprzonym gender kojarzy mi się jedna sytuacja:  W przedszkolu w Rybniku był realizowany program „Szczęśliwa 15”. Miał on na celu wyjaśnienie czym jest gender, obalenie stereotypów oraz pokazanie, że gender to teoria postępowa, a przedszkole chce iść z duchem czasu. Rodziców niestety zaniepokoiły powtarzające się pytania dzieci o „chłopcach chodzących w sukienkach”. Postanowili oni wypisać dzieci z programu, co wydało się najnormalniejszym posunięciem. Okazało się,że po całym incydencie ich dzieci zostały skreślone z listy wychowanków przedszkola. Czy kiedy wybuchnie wojna panowie w sukienkach pójdą walczyć za nasza ojczyznę z karabinem ? Czy będą pocieszali żony poległych i ocierały łzy albo czyścili lufy karabinów  ? Czy to jest normalne ? Czy człowiek w swojej ewolucji przypadkiem nie skręca w ślepy zaułek ?

W Polsce to nie wyjdzie. I bardzo się z tego cieszę. Zostaniemy ostatnią enklawą na mapie Europy, który nie akceptuje wszelkich dewiacji: od homoseksualizmu, przez gender i aż do pedofilii. Tak bardzo chcieliśmy się zbliżyć do zachodu. A co na zachodzie ? W Holandii zarejestrowana została partia polityczna, która broni praw i wolności pedofilów. Chcą oni obniżyć wiek w którym można uprawiać seks z 16 do 12 (!!) lat. Są również za legalizacją pornografii dziecięcej oraz … uprawianiem seksu ze zwierzętami. Co do zwierzątek, w Niemczech jest ogromny problem z zoofilami. Zoofilia przestała być w Niemczech przestępstwem w 1969 roku. Od tego czasu po dziś dzień powstało mnóstwo domów publicznych, gdzie można współżyć z komisarzem Rexem, owieczką Dolly i z psem, który jeździł koleją. Any questions ? Ok, to teraz zbierzcie swoje szczęki z podłogi. „Postępowy zachód” w pewnym dniu zapuka i do naszych drzwi. Będzie walił w okna. Jeżeli nie zatrzymamy tego procesu już teraz, w przyszłości naszym dzieciom będa groziły wynaturzenia, które w tej chwili traktujemy w kateogiriach koszmaru. Na zachodzie świat stanął już na głowie.  Tymczasem ja jestem dumny z „zaściankowej” Polski i uprzedzony do tegoż właśnie „postępowego zachodu”.

P.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s