Multi-kulti news – Szwedzka dziennikarka obrzucona kamieniami w dzielnicy muzułmańskiej

Szwedzka dziennikarka – Valentina Xhaferi próbowała nakręcić wraz ze swoim kamerzystą materiał na temat „No Go Zone”, w dzielnicy Tensta w Sztokholmie, zdominowanej przez muzułmanów. Dziennikarze zostali obrzuceni kamieniami. 

Ubiegłoroczny raport szwedzkiej policji, w którym wyznaczono 55 stref w Szwecji do których nie wjeżdżają służby porządkowe oraz karetki i straż pożarna zawierał w głównej mierze tereny podmiejskie dużych miast takich jak Sztokholm i Göteborg. Znalazła się tam również dzielnica Tensa, w której reporterka Valentina Xhaferi starała się nagrać reportaż o tym jak ludzie żyją w tych strefach. Nie było jej to dane ponieważ zaraz po przekroczeniu „granicy” strefy zostali znieważeni i obrzuceni… kamieniami. Do tragedii nie brakowało wiele, reporterom w porę udało się opuścić niebezpieczne miejsce. Co nie udało się za pierwszym razem, udało się już za kolejną próbą. Valentina Xhaferi w asyście policji dopięła swego i nakręciła reportaż o „No Go Zone” tydzień później.

W tak zwanych „No Go Zone” handel narkotykami, kradzieże z rozbojami oraz porachunki zwalczających się nawzajem islamskich gangów to chleb powszedni. W strefach tych mieszkają w dużej części bezrobotni islamscy imigranci pozbawieni kwalifikacji zawodowych.

P.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s